DUYURULAR

28.DÖNEM POMEM ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE
  01 Temmuz 2022

28.DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE !!!

 

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN GEÇİCİ KAYIT İÇİN 18.07.2022 PAZARTESİ GÜNÜ EN GEÇ SAAT 17:00’ye KADAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE HAZIR OLMALARI GEREKMEKTEDİR. ZAMANINDA GELMEYEN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEKTİR.

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İÇERİSİNE ADAY ÖĞRENCİ DIŞINDA KİMSE ALINMAYACAKTIR.

 

(ÖĞRENCİ ADAYLARININ KAYITLARI SADECE 18.07.2022 PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAKTIR.)

(Geçici kaydı yapılan adaylar Müdürlüğümüzde yatılı olarak kalacaklardır.)

TÜM BELGELERİN ASILLARI GETİRİLECEKTİR. GEÇİCİ KAYIT ESNASINDA İSTENİLEN BELGELERİN ASILLARINI GETİREMEYEN ADAYLAR NOTER TASDİKLİ ÖRNEKLERİNİ VEREBİLİRLER. ANCAK EĞİTİM ÖĞRETİMİN BAŞLAMA TARİHİNDE BU BELGELERİN ASILLARINI İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR AKSİ TAKDİRDE KESİN KAYITLARI YAPILMAYACAKTIR.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

AŞAĞIDA BAHSİ GEÇEN EVRAKLARIN VERİLEN SIRALAMAYA GÖRE MAVİ RENKLİ ŞEFFAF KAPAKLI DOSYALARA TAKILARAK GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

(TÜM EVRAKLARIN FOTOKOPİLERİ A4 KAĞIDINA OLACAKTIR.)

 

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT DİPLOMA VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ; diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir) (yüksek lisans, doktora vs. diploması olanlar da belgelerinin asıllarını getirecektir)- TEZLİ-TEZSİZ YÜKSEK LİSANS BİTİRMİŞ OLANLARIN DİPLOMA ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ.

2009 VE SONRASI LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 5 YIL, 1+4 YIL, 4+1 YIL, HAZIRLIK+ 4 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

2- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ (2 ADET)

3- EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANI ASLI İLE BİRLİKTE İLK 3 SAYFASININ 2 ADET FOTOKOPİSİ.

4- KAN GRUBU KARTI (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyor)

5- SON ALTI AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ 8 (SEKİZ) ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (Fotoğrafların arkasına tükenmez kalem ile adı-soyadı ve T.C. Kimlik numarası yazılarak mektup zarfına konulacaktır.)  (Fotoğrafta Sakal ve Bıyık Kesinlikle Olmayacaktır.)

   6- EHLİYET FOTOKOPİSİ (olanlar için) ASLI VE FOTOKOPİSİ (2 ADET)

   7- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR. (ONAYLI)

8- ÖĞRENCİ ADAYLARININ KENDİSİNİN ŞÜPHELİ/SANIK OLARAK DEVAM EDEN VEYA TAMAMLANMIŞ MAHKEMELERİ VARSA, BUNA İLİŞKİN TÜM BELGELERİN İLGİLİ SAVCILIKTAN/MAHKEMEDEN MÜHÜRLÜ/ONAYLI SURETLERİNİ MUTLAKA GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

   9- ADRESLİ VUKUATLI AİLE NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ (BARKODLU E-DEVLET ÇIKTISI OLACAKTIR)

   10- ADLİ SİCİL KAYDI (E-DEVLET ÇIKTISI OLACAKTIR)

11-ASKERLİK DURUM BELGESİ, ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ YA DA MUAF OLAN ADAYLARDAN TERHİS BELGESİ (YA DA MUAFİYET BELGESİNİN) ASLI VE 2 ADET SİYAH BEYAZ FOTOKOPİSİ (E-DEVLET KABUL EDİLMEYECEKTİR)

12- ASKERLİKLERİNİ YAPMAMIŞ ADAYLAR İSE TECİLLİ OLDUKLARINA DAİR BELGE.

NOT:

  • HER ÖĞRENCİ ADAYI SAĞLIK KURULU RAPORU İÇİN SON 1 (BİR) YILLIK İLAÇ GEÇMİŞİNİ TEMİN EDEREK MUTLAK SURETTE GETİRECEKLERDİR. (ECZANELERDEN, AİLE HEKİMLERİNDEN TEMİN EDİLEBİLİR)
  • DAHA ÖNCE AMELİYAT GEÇİRENLER İLE DÜZENLİ OLARAK TEDAVİ GEREKTİREN BİR HASTALIK NEDENİYLE SÜREKLİ İLAÇ KULLANANLAR (ÖZELLİKLE PSİKİYATRİ, KALP, EPİLEPSİ, TROİD, DİYABET V.B.) GEÇİRDİKLERİ AMELİYAT VE KULLANDIKLARI İLAÇLARA İLİŞKİN, İLGİLİ HASTANE VEYA DOKTORDAN RAPOR YA DA EPİKRİZ RAPORU TEMİN EDEREK GETİRECEKLERDİR.
  • NOTERDE YAPILACAK OLAN YÜKLENME SENEDİ GETİRİLMEYECEKTİR. YÜKLENME SENEDİ İLE   İLGİLİ OLARAK ADAYLARA OKULDA BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.

 

GETİRİLECEK MALZEME VE EŞYALAR

 

1-ADAYLAR EĞİTİM MERKEZİMİZE SAÇ, BIYIK ve SAKAL TIRAŞLARINI OLMUŞ ŞEKİLDE GİRİŞ YAPACAKTIR.

2- ADAYLARIMIZI EĞİTİM MERKEZİMİZE YAKINLARI ÖZEL ARAÇ İLE GETİREBİLİR ANCAK KURUM İÇERİSİNE KESİNLİKLE ÖZEL ARAÇ İLE GİRMEK VEYA ARAÇLARI KISA YA DA UZUN SÜRELİ PARK ETMEK YASAKTIR.

3- İNTİBAK EĞİTİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE SİYAH VEYA LACİVERT YUVARLAK (BİSİKLET, SIFIR) YAKA TEK RENK İKİŞER ADET KISA VE UZUN KOLLU T-SHİRT

4- KOYU RENK (SİYAH VEYA LACİVERT) MONT, PARKA (KIŞ ŞARTLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULARAK)

5- SİYAH VEYA LACİVERT RENK EŞOFMAN TAKIMI (TEK RENK OLMALI)

6- KOYU RENK CEKET (SİYAH YA DA LACİVERT), KUMAŞ PANTOLON (KOYU RENK SİYAH YA DA LACİVERT), GÖMLEK (MAVİ RENK), KRAVAT (LACİVERT YA DA SİYAH)

7- SİYAH VEYA LACİVERT SPOR AYAKKABISI (TEK RENK OLMALI VE EĞİTİM ESNASINDA KULLANILACAĞI İÇİN ESNEK VE RAHAT OLMASINA DİKKAT EDİLMESİ)

8- TERLİK (MAVİ VEYA SİYAH TEK RENK), YETERİ KADAR SİYAH ÇORAP VE İÇ ÇAMAŞIRI

9- PİJAMA TAKIMI, ŞAMPUAN, BANYO VE EL SABUNU, BANYO VE EL HAVLUSU İLE TIRAŞ VE KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ (TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ KANTİNDEN DE TEMİN EDİLEBİLİR)

10- TERMAL İÇLİK (KIŞ ŞARTLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULARAK)

 

   HER ÖĞRENCİ ADAYI YANINDA NOT DEFTERİ, MAVİ TÜKENMEZ KALEM İLE KURŞUN KALEM GETİRECEKLERDİR.

 

***POMEM’DE KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK VE KESİNLİKLE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER***

 

1- Ses ve Görüntü Kayıt Özelliği Olan AKILLI CEP TELEFONU, Powerbank, Bilgisayar, Tablet, Fotoğraf Makinası, Kamera ve benzeri Elektronik Cihazlar, (saç kurutma makinası getirilebilir.)

2- Her türlü Oyun Aleti, Aracı ve Malzemesi,

3- Her türlü Yiyecek ve İçecek Malzemesi,

4- Dr. Raporu ve Reçetesi Bulunmayan Bitkisel veya Tıbbi İlaçlar ve her türlü Tıbbi Malzeme,

5- Her türlü Kesici ve Delici Aletler getirilmeyecektir.

6-Öğrenciler, alyans ve saat haricinde başka takı ve aksesuarı yanında bulundurmayacaktır.

7- Her türlü siyasi veya ideolojik yayın ve malzemeler okula getirilmeyecektir.

8- Elektrikli veya şarjlı saç düzleştiricisi ve maşası kesinlikle getirilmeyecektir.

 

 

NOT: EKTE BELİRTİLEN 28. DÖNEM POMEM ÖĞRENCİ ÖZLÜK BİLGİLERİ FORMU;

ARKALI-ÖNLÜ TEK SAYFA OLACAK ŞEKİLDE, A4 FORMATINDA, MAVİ TÜKENMEZ KALEM İLE DOLDURULACAK (SINIFI, ADAY NO, OKUL NO VE EN SONDA BULUNAN TARİH HARİÇ) ADAYDAN KAYIT ESNASINDA İSTENİLECEKTİR.

EK-Öğrenci Özlük Bilgi Formu

 

 

AKYURT

       POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haber Paylaş