DUYURULAR

30. DÖNEM POMEM ERKEK ADAYLARIN DİKKATİNE !
  05 Ekim 2023

30.DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN AKYURT POMEM (GÖLBAŞI YERLEŞKESİ) VE AKYURT POMEM (ÇAMLICA YERLEŞKESİ)’NE PLANLAMASI YAPILAN ERKEK ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE !!!

 

30.DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI SONUCUNDA AKYURT POMEM (GÖLBAŞI YERLEŞKESİ) VE AKYURT POMEM (ÇAMLICA YERLEŞKESİ)’NE PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN GEÇİCİ KAYIT İÇİN 23.10.2023 PAZARTESİ GÜNÜ EN GEÇ SAAT 17:00’ye KADAR PARANTEZ İÇERİSİNDE PLANLANAN YERLEŞKEDE HAZIR OLMALARI GEREKMEKTEDİR. ZAMANINDA GELMEYEN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEKTİR. POMEM MÜDÜRLÜKLERİNE GEÇİCİ KAYIT İÇİN 21-22 EKİM 2023 TARİHLERİNDE GELEN ADAYLAR MAĞDUR EDİLMEYEREK PLANLANDIĞI YERLEŞKEDE KALMALARI SAĞLANACAKTIR.

(ÖĞRENCİ ADAYLARININ KAYITLARI SADECE 23.10.2023 PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAKTIR.)

(Geçici kaydı yapılan adaylar Planlandığı Yerleşkede yatılı olarak kalacaklardır.)

                                    TÜM BELGELERİN ASILLARI GETİRİLECEKTİR.

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

AŞAĞIDA BAHSİ GEÇEN EVRAKLARIN VERİLEN SIRALAMAYA GÖRE MAVİ RENKLİ ŞEFFAF KAPAKLI DOSYALARA BELGELERİN TEK TEK TAKILARAK GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. (TÜM EVRAKLARIN FOTOKOPİLERİ A4 KAĞIDINA OLACAKTIR.)

 

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT DİPLOMANIN ASLI VE 3 ADET FOTOKOPİSİ; diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir) (yüksek lisans, doktora vs. diploması olanlar da belgelerinin asıllarını getirecektir)- TEZLİ-TEZSİZ YÜKSEK LİSANS BİTİRMİŞ OLANLARIN DİPLOMA ASLI VE 3 ADET FOTOKOPİSİ. (E DEVLET ÇIKTISI KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMEKTEDİR.)

2009 VE SONRASI LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 5 YIL, 1+4 YIL, 4+1 YIL, HAZIRLIK+ 4 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

2- NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ (3 ADET)

3- EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANININ İLK 3 SAYFASININ 2 ADET RENKLİ FOTOKOPİSİ.

4- KAN GRUBU KARTI (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyor)

5- SON ALTI AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ 8 (SEKİZ) ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (Fotoğrafların arkasına tükenmez kalem ile adı-soyadı ve T.C. Kimlik numarası yazılarak mektup zarfına konulacaktır.)

   6- EHLİYET FOTOKOPİSİ (olanlar için) (2 ADET)

7- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ

MAHKEME KARARLARINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR. (ONAYLI)

8- ÖNEMLİ !!!!! ÖĞRENCİ ADAYLARININ KENDİSİNİN ŞÜPHELİ/SANIK OLARAK DEVAM EDEN VEYA TAMAMLANMIŞ MAHKEMELERİ VARSA, BUNA İLİŞKİN TÜM BELGELERİN İLGİLİ SAVCILIKTAN/MAHKEMEDEN MÜHÜRLÜ/ONAYLI SURETLERİNİ VE BİR FOTOKOPİSİNİ MUTLAKA GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

  9- ADRESLİ VUKUATLI AİLE NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ (BARKODLU E-DEVLET ÇIKTISI KABUL EDİLİR.)

  10- ADLİ SİCİL KAYDI (E-DEVLET ÇIKTISI KABUL EDİLİR.)

  11- GEÇİCİ KAYIT TARİHİ İTİBARİYLE HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE VEYA SİYASİ PARTİLERİN YAN KURULUŞLARINA ÜYE OLMADIĞINA DAİR E DEVLET ÇIKTISI VE YAZILI BEYAN GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

12- !!!!!ÖNEMLİ!!!! ÖĞRENCİ ADAYLARININ DEVAM EDEN EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE YAPILACAK OLAN İŞ VE İŞLEMLERDE HERHANGİ BİR AKSAKLIK OLMAMASI İÇİN MERNİS (İKAMETGAH) ADRESLERİNİN MUTLAKA GÜNCEL OLMASI GEREKMEKTEDİR.

13-ASKERLİK DURUM BELGESİ, ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ YA DA MUAF OLAN ADAYLARDAN TERHİS BELGESİ (YA DA MUAFİYET BELGESİNİN) ASLI VE 2 ADET SİYAH BEYAZ FOTOKOPİSİ (E-DEVLET ÇIKTISI KABUL EDİLMEYECEKTİR)

14- ASKERLİKLERİNİ YAPMAMIŞ ADAYLAR İÇİN TECİLLİ OLDUKLARINA DAİR BELGE.

 

 

NOT:

  • HER ÖĞRENCİ ADAYI SAĞLIK KURULU RAPORU İÇİN SON 1 (BİR) YILLIK İLAÇ GEÇMİŞİNİ TEMİN EDEREK MUTLAK SURETTE GETİRECEKLERDİR. (ECZANELERDEN, AİLE HEKİMLERİNDEN TEMİN EDİLEBİLİR)
  • DAHA ÖNCE AMELİYAT GEÇİRENLER İLE DÜZENLİ OLARAK TEDAVİ GEREKTİREN BİR HASTALIK NEDENİYLE SÜREKLİ İLAÇ KULLANANLAR (ÖZELLİKLE PSİKİYATRİ, KALP, EPİLEPSİ, TROİD, DİYABET V.B.) GEÇİRDİKLERİ AMELİYAT VE KULLANDIKLARI İLAÇLARA İLİŞKİN, İLGİLİ HASTANE VEYA DOKTORDAN RAPOR YA DA EPİKRİZ RAPORU TEMİN EDEREK GETİRECEKLERDİR.
  • NOTERDE YAPILACAK OLAN YÜKLENME SENEDİ GETİRİLMEYECEKTİR. YÜKLENME SENEDİ İLE   İLGİLİ OLARAK ADAYLARA OKULDA BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.

 

GETİRİLECEK MALZEME VE EŞYALAR

 

1-ADAYLAR GÖRÜNTÜ KAYDETMEYEN ve internet ERİŞİMİ olmayan tuşlu telefon GETİREBİLİRLER.

2- ADAYLAR PLANLANDIĞI EĞİTİM MERKEZİNE SAÇ, BIYIK ve SAKAL TIRAŞLARINI OLMUŞ ŞEKİLDE GİRİŞ YAPACAKTIR.

3- ADAYLARIMIZI PLANLANDIĞI EĞİTİM MERKEZİNE YAKINLARI ÖZEL ARAÇ İLE GETİREBİLİR ANCAK KURUM İÇERİSİNE KESİNLİKLE ÖZEL ARAÇ İLE GİRMEK VEYA ARAÇLARI KISA YA DA UZUN SÜRELİ PARK ETMEK YASAKTIR.

4- İNTİBAK EĞİTİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE SİYAH VEYA LACİVERT YUVARLAK (BİSİKLET, SIFIR) YAKA TEK RENK İKİŞER ADET KISA VE UZUN KOLLU T-SHİRT

5- KOYU RENK MONT, PARKA (SOĞUK HAVA ŞARTLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULARAK)

6- SİYAH VEYA LACİVERT RENK EŞOFMAN TAKIMI (TEK RENK OLMALI)

7- KOYU RENK CEKET (SİYAH YA DA LACİVERT), KUMAŞ PANTOLON (KOYU RENK SİYAH YA DA LACİVERT), GÖMLEK (MAVİ RENK), KRAVAT (LACİVERT YA DA SİYAH)

8- SİYAH VEYA LACİVERT SPOR AYAKKABISI (TEK RENK OLMALI VE EĞİTİM ESNASINDA KULLANILACAĞI İÇİN ESNEK VE RAHAT OLMASINA DİKKAT EDİLMESİ)

9- TERLİK (MAVİ VEYA SİYAH TEK RENK), YETERİ KADAR SİYAH ÇORAP VE İÇ ÇAMAŞIRI

10- PİJAMA TAKIMI, ŞAMPUAN, BANYO VE EL SABUNU, BANYO VE EL HAVLUSU İLE TIRAŞ VE KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ (TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ KANTİNDEN DE TEMİN EDİLEBİLİR)

11- TERMAL İÇLİK (SOĞUK HAVA ŞARTLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULARAK)

12- ADAY ÖĞRENCİLERİN KİŞİSEL KULLANIM VE HİJYEN SAĞLIĞI AÇISINDAN 1 ADET ALEZ GETİRMELLERİ GEREKMEKTEDİR.

 

    HER ÖĞRENCİ ADAYI YANINDA NOT DEFTERİ, MAVİ TÜKENMEZ KALEM

İLE KURŞUN KALEM GETİRECEKLERDİR.

 

***POMEM’DE KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK VE KESİNLİKLE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER***

 

1- Ses ve Görüntü Kayıt Özelliği Olan AKILLI CEP TELEFONU ,Powerbank, Bilgisayar, Tablet, Fotoğraf Makinası, Kamera ve benzeri Elektronik Cihazlar

2- Her türlü Oyun Aleti, Aracı ve Malzemesi,

3- Her türlü Yiyecek ve İçecek Malzemesi,

4- Dr. Raporu ve Reçetesi Bulunmayan Bitkisel veya Tıbbi İlaçlar ve her türlü Tıbbi Malzeme,

5- Her türlü Kesici ve Delici Aletler getirilmeyecektir.

6-Öğrenciler, alyans ve saat haricinde başka takı ve aksesuarı yanında bulundurmayacaktır.

7- Her türlü siyasi, ideolojik, YASAKLANAN yayın ve malzemeler okula getirilmeyecektir.

8- REÇETESİZ İLAÇ VE KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ TIBBİ MALZEMELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR.

 

NOT : EKTE BELİRTİLEN 30. DÖNEM POMEM ÖĞRENCİ ÖZLÜK BİLGİLERİ FORMU;

ARKALI-ÖNLÜ TEK SAYFA OLACAK ŞEKİLDE, A4 FORMATINDA, MAVİ TÜKENMEZ KALEM İLE DOLDURULACAK (SINIFI, ADAY NO, OKUL NO VE EN SONDA BULUNAN TARİH HARİÇ) ADAYDAN KAYIT ESNASINDA İSTENİLECEKTİR.

 

Ek:

1- Öğrenci Özlük Bilgi Formu

2- SİYASİ PARTİ ÜYELİĞİ OLMADIĞINA DAİR BELGE ÖRNEĞİ

 

 

 

AKYURT POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haber Paylaş